Ceramiczna biżuteria, zasady pielęgnacji.

Zadbaj o swoją ceramiczną biżuterię

Kilka słów o ceramicznej biżuterii.

Nasza biżuteria jest produktem w pełni rękodzielniczym i została stworzona z sercem – jeżeli będziesz się z nią obchodzić z miłością, będzie Ci służyć latami.

Każde kolczyki, naszyjniki i bransoletki powstają z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości. Elementy łączące, takie jak bigle czy zapięcia naszyjników i bransoletek charakteryzują się niską zawartością niklu, o wartościach nieprzekraczających przyjętych limitów*

*Naturalnie występujące w materiałach metalowych śladowe ilości niklu, nie przekraczają obowiązujących limitów, stąd też naszą biżuterię określa się jako wolną od niklu, a ewentualne reakcje alergiczne są maksymalnie zminimalizowane.

Jednakże jeżeli wiesz, że Twoja alergia jest silna, polecamy nasze kolczyki na sztyftach ze stali chirurgicznej, która jest całkowicie nieuczulającym tworzywem. 

Jak dbać o ręcznie robioną biżuterię?

Aby jak najdłużej cieszyć się ręcznie wykonaną biżuterią, stosuj poniższe zalecenia dotyczące jej użytkowania i pielęgnacji:

  1. Biżuterię zdejmuj przed snem oraz aktywnością fizyczną.
  2. Bezwzględnie unikaj kontaktu z wodą: biżuterię koniecznie odłóż w bezpieczne miejsce przed kąpielą, prysznicem, wizytą na basenie lub pluskaniem w jeziorze

  3. Z uwagi na ręcznie wykonane elementy ceramiczne, uważaj, aby biżuteria nie spadła na podłogę lub nie uderzyła o twardą powierzchnię, ponieważ może to skutkować jej rozbiciem.

  4. Kolczyki typu wkrętki/sztyfty zakładaj czystymi rękami wolnymi od balsamów lub kremów.

  5. Ceramiczną biżuterie przechowuj w pudełeczku umiejscowionym w nienasłonecznionym miejscu wolnym od wilgoci.

Scroll to Top