Świąteczny poradnik dekoracyjny

Świąteczna atmosfera

 Co roku chcemy żeby nasze święta były wyjątkowe. Udoskonalamy przepisy, redukujemy liczbę potraw na wigilijnym stole, a prezentów doskonałych szukamy już z końcem listopada. Często nam się wydaje, że oryginalne święta to coś niemożliwego, bo chcemy łączyć tradycję z aktualnymi trendami, a to bardzo trudna sztuka. Jednak… co jeśli jest na to sposób?

Świąteczne ozdoby ceramiczne.

Po pierwsze - choinka

 Każde mieszkanie ma swoją własną ambasadę świąt Bożego Narodzenia jaką jest świąteczne drzewko. Czasem ogromne, sięgające aż po sufit, czasem białe, sztuczne lub miniaturowe. Każde z nich jest inne, ale wszystkie kupujemy z myślą o tym, że będą piękne. Ubieranie choinki to tradycja, której nie da się uniknąć. Bez kolorowych lampek, gwiazd i aniołków, będzie po prostu ładnym drzewkiem, zamiast przepiękną, pełną świątecznej magii częścią domu. Co zrobić, by nasza tegoroczna choinka wygląda olśniewająco i niczym nie przypominała tej z poprzedniego roku? Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci osiągnąć sukces.

Ręcznie robione ozdoby świąteczne.

Wzory i kolory świątecznych ozdób

 Na początku pomyśl o kolorach, jakie powinny dominować w Twoim mieszkaniu właśnie przez ten świąteczny okres. Może to być tradycyjne czerwono – zielone połączenie, biel czy mnóstwo złota i brokatu. To wszystko zależy od Ciebie. Po dokonaniu wyboru może okazać się, że pudła, w których kryją się bożonarodzeniowe ozdoby nie mają tego, czego chcesz. Co wtedy? Są dwie opcje:


Możesz wybrać się do najbliższego sklepu i kupić tradycyjne, ładne bombki i przystroić nimi choinkę, obiecując sobie, że kolejne święta będą wyglądały zupełnie inaczej albo…


Weź głęboki oddech i zastanów się: wolisz aniołki czy sówki? A może pluszowe, kolorowe ptaki? Śnieżynki? Urocze renifery? Nie musisz wybierać. W moim sklepie znajdziesz oryginalne ozdoby choinkowe, zarówno te pluszowe, przyjazne dzieciom i nie mogące się rozbić, jak i odrobinę cięższe, ceramiczne błyskotki. Twoje tegoroczne drzewko może uginać się od kolorowych zwierząt, tworząc przy tym niezwykłą atmosferę tajemniczych, radosnych świąt.

Co jeszcze oprócz choinki?

 Podczas dekorowania całego mieszkania musisz pamiętać, że nie tylko choinka jest miejscem, na które zwraca się uwagę. To ona przyciąga wzrok naszych gości za pierwszym razem – mieniąc się kolorami – ale nie jest jedynym polem do popisu dla Twojej kreatywności. Warto również zadbać o wygląd wigilijnego stołu. Poza uroczymi serwetkami, świąteczną zastawą, zapalonymi świecami, których zapach roznosi się po całym domu, pozwól sobie położyć na stole kilka ozdób. Może będą to duże, stojące aniołki postawione między świecznikami? A może zdecydujesz się na kilka luźno rozsypanych śnieżynek, dzięki którym Twoi goście poczują się swobodnie, jak we własnym domu? Święta Bożego Narodzenia zdarzają się tylko raz do roku, to doskonała okazja, by błyszczeć jak pierwsza gwiazdka.

Ceramiczne ozdoby choinkowe.
Scroll to Top
Przewiń do góry